Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 імені Т.Г.Шевченка
Неділя, 20.09.2020, 17:13
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Гімн школи

Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Калькулятор

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Оцініть наш сайт
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 352

Пошук

...

        У 1920 році Полтавській школі №7, одній з україномовних шкіл міста, присвоєно ім’я Тараса Григоровича Шевченка. У післявоєнний період популяризацією творчості поета, неперевершеного його таланту стала вчителька української мови та літератури Желтобрюхова Тамара Дементіївна. 
        Саме з її ініціативи учні школи відвідували багато місць України, де побував поет, листувалися та обмінювалися досвідом з іншими школами імені Т. Шевченка, учні почали збирати матеріли, пов’язані з життям і творчістю Кобзаря, перебуванням його на Полтавській землі. 
     З 70-х років ініціативу підхопив талановитий педагог, учитель історії, нині – Заслужений вчитель України, автор підручників «Історія Полтавщини», Білоусько Олександр Андрійович. З притаманним йому ентузіазмом у школі було відкрито музейну кімнату ім. Т. Г. Шевченка, експонати якої – живописні пано, намалював сам Олександр Андрійович. А трохи згодом у школі почав діяти музей козацької слави: історична доба козаччини у творчості Т. Шевченка. 
     Великий внесок у поповнення музею цінними раритетними експонатами зробив полтавець, патріот нашого краю, палкий поціновувач творчості геніального поета Савелій Бабенко. Саме він подарував школі і раритетні видання «Кобзаря» Т. Шевченка, і копію картини, ймовірно, написаної самим Шевченком у с. В’юнище та багато ілюстрацій різних художників до творів поета. 
        У 80-90-х роках шкільна музейна кімната Т. Шевченка неодноразово була визнана кращою у міському конкурсі «Дизайн сучасної школи». 
    Сучасне життя школи, суспільства, вік інформаційно-комунікаційних технологій потребують і сучасного підходу, нового бачення, переосмислення, проекцію діяльності наших Великих українців на сьогодення, адже саме ідеї, думки, вся творчість Шевченкового генія стали тим живим феноменом, який далі розвивається в свідомості українського суспільства. Тож уже з ініціативи нинішнього директора школи Ленського Євгенія Анатолійовича, вчителів, батьків та учнів школи до 200-річчя від дня народження Великого Пророка України оформлено цю музейну кімнату Т. Шевченка. 
       Під час створення її намагалися поєднати національний колорит тієї епохи, коли жив поет, а також оформити літературно-меморіальний комплекс «Шляхами Кобзаря по Полтавській землі», присвячений перебуванню Т. Шевченка на Полтавщині.
     Важливим напрямом роботи музейної кімнати планується організація та проведення виховних заходів, семінарів, творчих зустрічей, виставок дитячої творчості, можливо, у подальшому й виставок сучасного мистецтва, які органічно поєднуватимуться з експозицією музейної кімнати, її колоритом, самобутнім духом, створюючи таким чином зв’язок між минулим і сучасним: від діяльності Пророка України до втілення його заповітів нащадками. 
      Музейна кімната Т.Г. Шевченка складається з 4 експозиційних розділів. 
      1-й із них оформлено в  національному колориті тієї епохи, коли жив поет. Цей розділ прикрашають давні предмети побуту ХУІІІ –ХІХ ст.: колекція вишитих рушників, яким понад 150 років, подарована жителькою села Писарівка Новосанжарського району Хомушко Ганною Степанівною; вишита сорочка, що передавалася від матері до доньки протягом шести поколінь і подарована матір’ю учня 11 класу школи  Собка Дениса – Собко Сніжаною Федорівною;  божник із трьома образами, прикрашений рушником із Черкащини, вишитим у 1942 році.
 
     2-й експозиційний розділ – гордість музейної кімнати –  розповідає про Тараса Шевченка як геніального поета. Тут зібрана колекція творів Великого Кобзаря та книг про нього різних років видання. Найдавніші серед них – книга Ол. Новицького «Шевченко як маляр»  1914 року видання, «Кобзар» Тараса  Шевченка,  датований 1918 роком видання, книга Старчакова А. «Тарас Шевченко»  1934 року видання, поема «Сон» Т. Шевченка  1943 року.  Унікальною є також і картина «У В’юнищі» 1845 року, ймовірно, написана самим Тарасом Григоровичем.  Колекція книг і картина подаровані патріотом Полтави, поціновувачем творчості Тараса Шевченка Савелієм Івановичем Бабенком, який майже все своє життя присвятив вивченню творчості Т.Г. Шевченка. Заповітною мрією його було зробити експертизу картини «У В’юнищі» на предмет авторства. Але за радянських часів Савелію Івановичу не вдалося це здійснити за браком коштів. Передаючи свою колекцію Полтавській школі № 7 ім. Т.Г. Шевченка, полтавець просив вті його мрію у життя і все ж таки провести експертизу картини, чим зараз і планує зайнятися педагогічний колектив школи, зокрема, вчителі історії.
     Наступний  –  живописний експозиційний розділ «Шевченко – геніальний художник» складається з трьох частин: копія відомої картини Т. Шевченка «Катерина» 1842 року, написаної за однойменною поемою,  вважається однією з кращих робіт митця раннього періоду творчості,  написаної олійними фарбами; невмирущі рукописні слова із «Заповіту» поета, а також копія картини «Селянська родина», яку художник створив  під час першої подорожі на Україну в 1843 році. 
     Експозиційні стенди «Подорож по Полтавщині» дають змогу  відвідати ті села й міста колишньої  Полтавської губернії,  у яких свого часу неодноразово побував поет. Приємно, що  Полтавський край тісно пов’язаний з життям і творчою діяльністю  Тараса Шевченка. Адже саме на нашій землі його загально визнано як Пророка України, тут він написав більшість творів збірки «Три літа», намалював свої найкращі полотна,  на Полтавщині у нього з’явилися вірні й щирі друзі, які підтримували його все життя, тут   доля подарувала поету зустріч із двома чарівними жінками: Ганною Закревською, яка стала  коханням Шевченка на довгі роки, та Варварою Рєпніною, що нероздільно кохала поета до останніх днів свого життя.
 

 

Я маю право

Facebook

ХРЦОЯО

УЦОЯО

Управління освіти

ПОІППО

МОН

Педпреса

Copyright MyCorp © 2020 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz