. Академічна доброчесність - 1 Квітня 2020 - Полтавська ЗШ І-ІІІ ст.№7ім.Т.Г.Шевченка
Четвер, 02.07.2020, 15:05

«  Квітень 2020  »

Головна » 2020 » Квітень » 1 » Академічна доброчесність
Академічна доброчесність

Одна з актуальних проблем дистанційного навчання - це академічна доброчесність. Що це таке?) Чому ми говоримо за це? У період дистанційного навчання вчитель не може прослідкувати за виконанням завдань учнів: списав він чи виконав самостійно, можливо, за нього це зробили батьки, старший брат чи сестра? Чи справедливим буде оцінювання? Ми з вами маємо пам'ятати, що під час освітнього процесу всі повинні пам'ятати про академічну доброчесність - сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень. Стаття 36 проекту Закону присвячена академічній доброчесності. Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливим освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей); надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності. Одним з найчастіших порушень академічної доброчесності вважається списування – використання без відповідного дозволу зовнішніх джерел інформації під час оцінювання результатів навчання. За порушення академічної доброчесності здобувачі освіти можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:

- повторне проходження оцінювання (контрольна робота, іспит, залік тощо);

- повторне проходження навчального курсу;

- відрахування із закладу освіти (крім осіб, що здобувають загальну середню освіту). ( ДЖЕРЕЛО - http://aphd.ua/shcho-take-akademichna-dobrochesnist/ )

Звісно, ми тільки починаємо розповідати дітям про академічну доброчесність, адже поняття для нас, вчителів, батьків та учнів нове. Але учні повинні знати, що списування розвиває багато навичок: спритність , гнучкість, кмітливість, але водночас погіршує здатність створювати щось нове!

Переглядів: 30 | Додав: school-7 | Рейтинг: 0.0/0