. Легендарний Запорíзький ДУБ тепер у 7 школі - 26 Травня 2019 - Полтавська ЗШ І-ІІІ ст.№7ім.Т.Г.Шевченка
Середа, 21.08.2019, 00:09

«  Травень 2019  »

Головна » 2019 » Травень » 26 » Легендарний Запорíзький ДУБ тепер у 7 школі
Легендарний Запорíзький ДУБ тепер у 7 школі

13.05.2019 р. лідерами учнівського самоврядування спільно з всеукраїнською федерацією "СПАС" та народним депутатом України Юрієм Бубликом на території нашої школи було висаджено саджанець легендарного Запорíзького ДУБА — пам'ятку первісних дубових пралісів Подніпров'я. Вік дерева нараховує понад 700 років.
Трохи про Запорізький ДУБ. Розташований він у північній частині Верхньої Хортиці, сучасного правобережного району Запоріжжя.
Існує багато легенд, що пов’язані з Запорізьким дубом. Кажуть, наприклад, що у 1648 році саме тут відпочивав Богдан Хмельницький, а у 1675-му Іван Сірко з козаками під цим деревом писали листа турецькому султану.
Як свідчать очевидці, що у 43-му під час Другої світової війни у м. Запоріжжя побував Адольф Гітлер. Показали йому, і цей ДУБ. Він, побачив дерево, обійшов його і сказав наступне: «Викопати, розпиляти на шматки і відправити в Дрезденську галерею. Там відновити його. Нехай це буде символом підкорення України ». Німці спробували рубати дерево - не вийшло. А потім вже обставини не дозволили окупантам здійснити цю затію.
Станом на 1979 рік обіймище стовбура становило 6,32 метри, діаметр крони — 43 метри, а висота — 36 метрів.
Впродовж кількох післявоєнних десятиліть Запорізький ДУБ мав доглядача —Нечипора Антоновича Дейкуна після війни який присвятив своє життя догляданню, збереженню і популяризації Запорізького ДУБА. Його праправнук Карякін Павло і передав на Полтаву саджанці, Запорізького ДУБА, один із них і був посаджений в 7 школі.
2001 року біля цього дуба відкрито історико-культурний центр «700-річний Запорозький ДУБ».
У 2010 році Запорозький ДУБ посів 1 місце в номінації «Історичне дерево України».
За словами президента Всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притули, який опікується комплексом де росте Запорозький ДУБ, що його паростки були передані в Данію, Азербайджан і Грузію. «Діти» Запорозького ДУБа ростуть також в Москві, Санкт-Петербурзі і Владивостоку, в Ризі, в Мінську та Гродно, в Стокгольмі і Гетеборзі (Швеція), в Оттаві (Канада), в Сан-Франциско (США), в Польщі і в Китаї, а також майже у всіх областях України, а відтепер і в Полтаві.

Переглядів: 13 | Додав: school-7 | Рейтинг: 0.0/0