. Літературно-мистецький тиждень «І вогник, ним засвічений, не згас», присвячений 250 річниці від дня народження І.П. Котляревського - 15 Вересня 2019 - Полтавська ЗШ І-ІІІ ст.№7ім.Т.Г.Шевченка
Четвер, 02.07.2020, 15:28

«  Вересень 2019  »

Головна » 2019 » Вересень » 15 » Літературно-мистецький тиждень «І вогник, ним засвічений, не згас», присвячений 250 річниці від дня народження І.П. Котляревського

У Полтавській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 7 ім. Т.Г. Шевченка Полтавської міської ради Полтавської області з 09 по 13 вересня 2019 року було проведено літературно-мистецький тиждень «І вогник, ним засвічений, не згас», присвячений 250 річниці від дня народження І.П. Котляревського та 50 річниці відкриття відновленої садиби-музею письменника в Полтаві. Тиждень відкрився 09 вересня з книжкового бієнале «І. Котляревський — Коперник українського слова», хвилин інформування «Вірний син України», виставки дитячої творчості«Персонажі невмирущих творів І.Котляревського» та флешмобу «Читаємо Котляревсько разом!».

У цей день пам’яті учні 10 класу поклали квіти до пам’ятника письменнику та дізналися історію його відкриття.

10 вересня для учнів 5 – 11 класів проведено арт-зустріч із письменником: перегляд документального фільму «Моя Полтава. Іван Котляревський».

Учні 9 класу підготували й провели цікавий відеоурок «Хроніка Полтавщини. Історія, збережена в кінокадрах: відкриття садиби Івана Котляревського. 1969».

11 вересня учні 6 – 11 класів школи мали унікальну можливість переглянути сучасну моновиставу «Котляревський у персоналіях» за участі артистки Олени Суптелі у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.

12 вересня учні 5 класу переглянули мультфільм «Про козака Енея» та розіграли лялькове дійство «Еней та боги Олімпу» (за поемою І.Котляревського «Енеїда»).

Цього ж дня для учнів 9 – 11 класів проведено урок у музеї, присвячений 50 річниці відкриття відновленої садиби-музею Івана Котляревського в Полтаві. Старшокласники прослухали цікаву екскурсію, а потім поклали квіти до погруддя письменника.

13 вересня учнями 10 класу проведено урок-презентацію «Вшанування пам’яті І.П.Котляревського: Полтавська обласна та дитяча премії імені І.П.Котляревського. Лауреати премії учителі та випускники школи».

Тиждень завершився 13 вересня на позитивний ноті: загальношкільним ярмарком «Майстер-шеф із Котляревським: українські витребеньки». Страви на ярмарку були різноманітні: від полтавських галушок і вареників із різноманітною начинкою до кулешу, потапців, узвару, а що найцікавіше: в основному за рецептами письменника. Було на ярмарку й ціле «корито опішнянських слив»!

А який же полтавський ярмарок без Наталки та Петра?! В облаштованій в українському стилі фотомайстерні на сам кінець свята пройшов фотоконкурс «Наталка і Петро»для учнів 1 – 11 класів.

Ось так змістовно, весело, цікаво пройшов тиждень Котляревського у навчальному закладі, бо ми пам’ятаємо, що сам письменник нам заповідав:

«Де згода в сімействі, там мир і тишина,

Блаженні там люди, блаженна сторона.

Їх Бог благословляє, добро їм посилає

І з ними ввік живе, і щастя їм дає.»

Переглядів: 51 | Додав: school-7 | Рейтинг: 0.0/0