. Полтавська преса про події Української революції 1917 – 1921 років - 21 Лютого 2018 - Полтавська ЗШ І-ІІІ ст.№7ім.Т.Г.Шевченка
Середа, 17.10.2018, 17:37

«  Лютий 2018  »

Головна » 2018 » Лютий » 21 » Полтавська преса про події Української революції 1917 – 1921 років
Полтавська преса про події Української революції 1917 – 1921 років

Історія, написана в підручниках, не передасть духу тих подій так, як це роблять першоджерела. Тому, 29 січня 2018 року, в день відзначення 100-річчя бою під Крутами, з ініціативи вчителя історії Остапієнка С.В. учні 10 класу відвідали документальну виставку “Полтавська преса про події Української революції 1917 – 1921 років”, яка діє в приміщені Державного архіву Полтавської області.
На виставці представили документи із фондів Державного архіву Полтавської області, Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. Пшеничного та Центрального архіву вищих органів влади України (загалом 57 документів). Ці документи розповідають про основні етапи державотворення 1917 — 1921 років в Україні, про соціально-політичну та економічну ситуацію у той час на Полтавщині.
На виставці представили матеріали місцевих періодичних видань періоду Української революції “Вістника Полтавського громадського комітету”, “Вістника Лубенського громадського комітету”, “Рідного краю”, “Полтавские новости”, “Полтавська громада”, “Известия” та “Полтавский день”. Також на стендах виставки показали документи про пошанування діячів Української революції 1917 — 1921 років: світлини меморіальних дошок Грушевському, Міхновському, Петлюрі, Матросу та копії афіш Петлюрівських наукових читань, програми наукових конференцій на пошанування Петлюри.
Упорядник виставкового матеріалу – начальник відділу інформації та використання документів Тарас Пустовіт. Він поспілкувався з школярами, розповів про виставку та зазначив, що сьогодні представлені рідкісні матеріали. Протягом двох минулих років працівники полтавського архіву працювали з періодичними виданнями часів Української революції в Києві, зразки яких частково і представлені на виставці. Наразі в Полтаві були лише вирізки з газет, а комплексні видання переважно знаходяться в київських архівах.
Велику частину матеріалів було вивезено до Москви чи Петербургу. В той час вважалось, що провінція не може займатись наукою, тут такі джерела не потрібні. В Україні на той час виходило близько двох десятків періодичних видань: і державні, і приватні. На шпальтах з різних точок зору висвітлювались політичні події того часу. Можна простежити динаміку політичних процесів. Це дуже важливо на сьогодні мати такі матеріали.

Переглядів: 25 | Додав: school-7 | Рейтинг: 0.0/0