. Середньовічний круїз 10 класу - 17 Квітня 2018 - Полтавська ЗШ І-ІІІ ст.№7ім.Т.Г.Шевченка
Понеділок, 19.11.2018, 10:46

«  Квітень 2018  »

Головна » 2018 » Квітень » 17 » Середньовічний круїз 10 класу
Середньовічний круїз 10 класу

Учнівський колектив 10 класу, на чолі з класним керівником, учителем історії Остапієнко Сергієм Валентиновичем, вже багато років подорожує Україною та організовує своє дозвілля за принципами активного відпочинку. Винятком не стали і весняні канікули. Цього разу вони сформували експедиційну групу у складі 10 чоловік та відправилися на тематичну екскурсію “Середньовічний круїз”, який тривав з 27 по 31 березня 2018 року. Під час мандрівки відвідали місто Київ, місто Кам’янець-Подільський Хмельницької області та місто Хотин Чернівецької області.
А все розпочалося з Полтави, з Київського залізничного вокзалу, де група учнів зібралася у вівторок 27 березня о 14.30. Швидкісним та комфортним поїздом Інтерсіті + прибули о 18.00 до столиці нашої держави. Під керівництвом свого вчителя діти ознайомилися з особливостями роботи київського метрополітена, прогулялися вулицями Хрещатик та Інститутською, Майданом Незалежності. Побачили Театр ім. І.Франка, Будинок з химерами (тильна та бокова сторона), Адміністрацію Президента України, Європейську площу, Арку Дружби народів, Михайлівський золотоверхий монастир, будинок Міністерство закордонних справ України, Андріївську церкву, фундамент колишньої Десятинної церкви, приміщення національного історичного музею, пейзажну алею, Золоті ворота, пам’ятник Ярославу Мудрому, Собор Святої Софії, пам’ятник Богдану Хмельницькому та ін.
Повернувшись на метро на центральний залізничний вокзал школярі о 23.59 рушили пасажирським поїздом до Кам’янець-Подільського і вже вранці о 9.00 були на місці. Спочатку поселилися в сучасному, комфортабельному “Еко-хостелі”, а вже потім вирушили пізнавати місто та відшукувати його чисельні історичні пам’ятки.
Ка́м'яне́ць-Поді́льський (колишні назви — Кам'янець, Кам'янець-Подільськ (1795–1944)) — місто обласного підпорядкування в Україні, центр Кам'янець-Подільського району Хмельницької області, колишній обласний центр, з 22 березня 1919 по листопад 1920 — столиця УНР; значний економічний, освітній, культурний і туристичний осередок країни. Входить до Асоціації міст України.
У Кам'янці-Подільському численні історико-архітектурні пам'ятки — Національний історико-архітектурний заповідник, Історичний музей-заповідник, Замок (XIV—XVI століття, перебудований у XVII—XVIII столітті), Петропавлівський кафедральний костел (XVI століття), дерев'яна Хрестовоздвиженська церква (XVIII століття) тощо. У Кам'янці-Подільському чимало зелених зон відпочинку, де люблять бувати кам'янчани і гості міста — ботанічний сад, дендропарк, Небесної сотні і Міський парки, сквери Танкістів і Васильєва. Смотрицький каньйон, в тому числі й у межах міста, включений до національного природного парку «Подільські Товтри».
Впродовж століть Кам'янець-Подільський сформувався як місто з унікальною різностильовою архітектурою, багатою культурною спадщиною. Його планування при значних перепадах у рельєфі створює розмаїття краєвидів.
Екскурсія історичним Старим Містом дадуть змогу ознайомитись з архітектурним ансамблем різних епох та культур. Архітектурною перлиною Кам'янця-Подільського по праву вважаються фортифікаційні споруди та фортеця.
Кам'янець-Подільський займає 3 місце після Оксфорда та Кембриджа за кількістю студентів на душу населення. Місто займає 3 місце за архітектурними пам'ятками в Україні. Найбільше враження на учасників екскурсії справила Кам'яне́ць-Поді́льська. Відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець, колишньої столиці Подільського князівства XIV–XV ст., Подільського воєводства XV–XVIII ст., а далі Подільської губернії (1793–1924 pp.). Є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець», що належить до «Семи чудес України». На другий день, у четвер 29 березня, група учнів вирушила до міста Хотина Чернівецької області. Місто в Україні, центр Хотинського району Чернівецької області. Розташоване на правому березі Дністра. Відоме фортецею XIII — XVIII століття, що збереглася до сьогодення. Завдяки вигідному стратегічному положенню Хотин відіграв значну роль в історії України, Молдови, Польщі, Туреччини та Російської імперії.
Сьогодні на території Хотинської фортеці створено Державний історико-архітектурний заповідник. Тут полюбляють проводити свята козацької звитяги та знімати фільми. Стіни твердині над Дністром можна побачити у багатьох кінострічках: 1971 : «Захар Беркут», 1975 :«Стріли Робін Гуда», 1978 : «Д'Артаньян та три мушкетери», 1983 : «Балада про доблесного лицаря Айвенго», 1985 : «Чорна стріла» , 2009 : «Тарас Бульба» та ін. У 2010 та 2011 роках на території Хотинської фортеці проводився міжнародний фестиваль з історичного середньовічного бою «Битва націй». Віднедавна фортеця доступна для перегляду у Google Street View. З 2015 року розпочалося інтенсивне вивітрювання скельної породи біля підніжжя фортеці, на якій вона стоїть.

Переглядів: 42 | Додав: school-7 | Рейтинг: 0.0/0